Katechezy przedmałżeńskie

Jako Wspólnota organizujemy od wielu lat katechezy przedmałżeńskie (kurs przedmałżeński). Są przeznaczone dla par, które mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Ich celem jest jeszcze lepsze poznanie siebie i swojego przyszłego małżonka.

Podczas kursu narzeczeni biorą udział w różnych konferencjach, warsztatach itp., których zadaniem jest przygotowanie do wspólnego życia. Poszczególne spotkania prowadzą osoby zaangażowane w poradnictwo małżeńskie i rodzinne, małżonkowie i kapłani. W programie zawarte są również elementy rekolekcyjne: modlitwa, Eucharystia, możliwość skorzystania z sakramentu pojednania, rozmowy z kapłanem.

Mimo intensywnego programu zajęć jest również czas na spacery w lesie okalającym dom, w którym odbywają się katechezy, i wspólne rozmowy wśród pięknej przyrody.

Katechezy rozpoczynają się w piątki po południu i trwają przez cały weekend do niedzielnego popołudnia. Odbywają się w Domu Rekolekcyjnym Wspólnoty Kairos w Hermanówce.

Na katechezy można zarejestrować się na stronie internetowej rekolekcje.bialystok.pl. Rejestracja rozpoczyna się około dwa miesiące przed rozpoczęciem kursu. Informację o rozpoczęciu rejestracji zamieszczamy również na FB Wspólnoty Kairos.

Aktualne terminy katechez znajdują się na stronie Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Białostockiej http://rodzinabialystok.pl/narzeczeni/katechezy-przedmalzenskie

Najbliższe katechezy przedmałżeńskie

keyboard_arrow_up